V současné zátěžové době je řada z nás vystavena extrémní vlně zátěžových stavů. Dominují mezi nimi pocity ohrožení, obav, strachu, stresu, deprese a často i paniky a hysterie. To všechno jsou především zátěžové stavy naší psychiky. O tom jak přesně funguje lidská psychika nás, bohužel, ve škole neučili.
Je důležité si říci, že tyto stavy lze uvolňovat a rozpouštět trvaleji, ne jen pro danou chvíli. A mají také svoji protilehlou stránku psychické rovnováhy, uvolněnosti, radosti a propojenosti.
To, co se děje skrze současné podněty ke strachu a obavám není jen vnějším podnětem událostí a jejich interpretací. Je to i náš postoj. Strach, obava či pocit ohrožení sice může být i zdravou ochranou před aktuálním nebezpečím a bolestí, ale většinou jsou tyto stavy oživovány nedořešenými událostmi v našem předchozím životě. Lidský duch je umí s pomocí šikovného průvodce (terapeuta) najít, vytáhnout na světlo a tzv. odzbrojit, emočně uvolnit a zpracovat tak, aby se již nevracely.
Samotná terapie: probíhá většinou v řádech od jedné do max. tří hodin. Díky své dlouholeté praxi v regresní psychoterapii jsem schopen s vámi nejen najít účinný způsob, jak se konkrétnímu typu obav, strachu či zátěže postavit, ale trvale dané téma zbavit působení a znovuoživování. Více podrobností naleznete v sekci o regresní terapii HAP.
Je velmi dobré si uvědomit, že nic z toho, co se nám děje nemusíme brát jako svého “nepřítele”, ale spíše jako stav, kterým se učíme, dokud takovou zkušenost a zkoušku máme zapotřebí. Jakmile najdeme její kořeny a důvody, emoční náplň, přestává být pro nás neznámým či nezřetelným nebezpečím. Řada našich postojů se vztahuje pouze k pocitům vůči tělu, ale důležitější je zjistit, kdo či co tomu tělu vládne.
Buďme si na blízku.