Uskutečnění

 

Rozhodl jsem se napsat o tom, jak se díky psychoterapeutickým a inspiračním konkrétním krokům dá relativně rychle uskutečnit mnohé z toho, co bychom ve svých životech rádi posunuli, proměnili. Jak roztančit a ukotvit vlastní potenciál a energii života.

Řada lidí se dosud v terapiích a na meditačně duchovních stezkách obracela více k minulosti. Ano, bloky, zátěže, traumata se velmi efektivně dají “odblokovat” bdělou formou regresní terapie. Mnozí naopak hledají inspiraci v duchovních a kulturních naukách minulosti.

S proměnou tempa doby se ale spoustě lidí jeví jako přednější a důležitější udělat něco hned teď i pro dobu přicházející, budoucí. Mírní se fixace na statky a vše již dosažené ve prospěch toho, co můžeme získat a propojit dál. Co můžeme poznat, proměnit a rozvinout sami v sobě, s druhými či společně. K tomu je třeba prostě jen tří kroků.

Prvním je sice uvolnit hlavní zátěže minulosti, ale neupadnout do falešného dojmu, že máme stále jen cosi “čistit v minulosti”. Minulost má moudře posloužit právě tady a teď k ponaučení a pochopení. Druhým krokem je tedy vnímat, jak jsme na tom nyní a jaké máme možnosti. Ani zde není dobré setrvávat příliš dlouho. Minulost a vnímání v přítomnosti má přejít k budoucímu. Nejen vytvořit jakési plány a projekty budoucího, ale použít vše cenné z ponaučení minulostí, vnímat svůj současný stav a pak činem vejít do konkrétního budoucího, uskutečnit. A průsečíkem minulého, přítomného a budoucího je lidský střed, lidské srdce, kterým vedou všechny osy a do všech směrů vyvažování, rovnováhy.

Právě v dnešní době se na mě obrací stále více lidí nejen s tématy pro regresní terapii, ale právě na ose tzv. progrese, zpřehlednění a zvolení konkrétních jasných kroků k uskutečnění jejich záměrů a přání. Někdo možná namítne, že doba má teď naléhavé výzvy covidu, jeho ekonomických a hlavně psychických dopadů. A má v tom v mnohém pravdu. Jen je dobré si všimnout, že “cesta uskutečnění” pracuje jak s minulým, s přítomným (bdělost), ale hlavně se zaměřuje na konkrétní pozitivní přímou realizaci a uskutečňovaní. A to ve všech složkách zároveň: pracuje skrze tělesný stav, psychických stav, na úrovni mysli, duše a dokonce i v úrovni ducha.

Proto “progresně inspirační terapie” (PRO-IN) není nic tak složitého. Laicky řečeno jsou to konkrétní jasné kroky k uskutečnění toho nejlepšího námi zvoleného.  Je to přesná a konkrétní práce ve vlastním životním projektu a jeho naplnění. Mnohým lidem může pomoci například konkrétně poznat vlastní “živlové nastavení”, to, jakými archetypy se dosud řídili, sejmout nežádoucí vlivy a zátěže a na jejich místo promítnout a vložit novou tvorbu vlastního života. Jiní se zaměří na to, co je v jejich okolí či v nich samých “drží zpět” a můžeme uskutečnit přímé vstupy do progrese, kde se již nebude dít nežádoucí zabrždění či blokování.

Právě v této době mi přijde nesmírně důležité nenechat v sobě potlačit onen proud k životu, tvorbu šťastného projektu svého života, ihned ji uskutečňovat. Každý, kdo si přeje se do toho pořádně obout je u mne vítán. Dáme se do konkrétní práce se zaměřením na svižné uskutečnění a dovedení k výsledkům.

Krásné dny přímých setkání přeji

PJS

dav

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

error

Zaujaly Vás mé webové stránky? Sdílejte je s ostatními. :)