Kanály a stoky (channel a connection)

Dnešní příspěvek bude krátký a spíše inspirativní, nikoli filosofující.

Dnešní článek míří na to, jak a s kým přicházíme do spojení, do drah, či stok, a čím nás “prosvětlují” nebo “zamořují”.

Předně: nikomu neberme, co je “jeho vnitřní výzvou a potřebou”.

Dále: existuje řada termínů, velkých nebo malých teorií. To je v pořádku. Rozhoduje ale KDO nás osloví, jestli chápeme PROČ právě nás, a co je jeho CÍLEM.

Pak můžeme zvážit nebo nacítit, co je cílem naším. A zda se naše záměry a cíle v něčem protínají, a “komu co prospívá”.

Pojďme k příkladům:

Facebook je také svého druhu kanál (mezi lidmi). Nebo spíše mezi emocemi lidí a jejich důvěrou ve sdílení pocitů  a tužeb. Někdo jej nazve spíše emoční stokou. Tuto “stoku” ovšem její majitel velmi pozorně sleduje a vyhodnocuje její tok, obsah a proměnlivé tendence.

Proč tento “prostor” nazýváme stokou? Protože se tam mnohé stéká a je častěji znečišťování výběrovou manipulací, než otevřeně propouštění jako čírý soutok.

Základní motivace její provozovatele je sledovat a směřovat emoční stavy a myšlenkové ulpění. Obojí je např. v duchovních školách chápáno jako “nečisté vize”. Manipuluje se tu ve velké “odvádění pozronosti”, nikoli její svobodnou koncntrací.

Proto takový “sociálně zasíťovaný prostor” má svá pravidla (která málokdo čte), má své limity, své strážce, své špiónské techniky, své hry s daty za emocemi atd.

Pokud konáme v jeho “korytě”, je velmi obtížné nepodléhá stoce. Jsme jaksi namočeni v tématické kalu, zanášeni a unášeni. jen výjimečně se nejdou ti, kdo tomuto nepodlehnou a sdílejí “něco emočně či myšlenkově zdravého”. Ale to je můj náhled, druhý člověk to třeba vidí jinak… jako skvělou otevřenost, sdílnost a napojení bez manipulace.

Takže krátce dovětek: všechny bytosti v dualitě (pozemský svět a astrální světy) žijí z napojení dualitního, které spíše umožní taková koryta či stoky. Kromě toho je šance se po vertikálně na své ose uzemnit dole, rozzářit srdce a vzhůru projít astrální dualitou k Bohu, k Jedinému.

Tam (podle mého dosavadního náhledu) končí channeling, končí koryta, končí zanášení polopravdami. Mám s tím drobnou zkušenost. Tam totiž vládne STAV, který osvobozuje bez tlaku směrem k SRDCI, do středu člověka, do středu bytí. Ohnisko, které vše přijímá celistvě.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

error

Zaujaly Vás mé webové stránky? Sdílejte je s ostatními. :)