Uncategorized

Asurové

I když jsem si říkal, že se nebudu příliš angažovat do duchovních témat, které stejně mnozí přehlížejí jako “neskutečné”, přeci ještě drobné pozastavení.

My, lidé, bychom rádi dostávali tzv.racionální a k tomu jednoduché odpovědi i na věci, které jsou mnohem komplexnější, než náš život.

Tradiční náboženské tradice a víry se většinou stabilizovaly ve svém pantheonu dobrého a zlého, pocházejícím z jejich fixovaných ortodoxních spisů. Takřka cokoliv soudobého ve smyslu nového nebo širšího náhledu vylučují.

Volné místo zaplnila postmoderní ezoterika (či spíše exoterika). Ta velmi ráda míchá koktejly z čehokoliv, co je údajně nepoznané, církvemi či náboženskými tradicemi opomíjené. Ovšem i kdyby nalezla něco živého, neví, jak s tím nakládat, nemá většinou přímou zkušenost.

Napsal jsem zde v názvu Asurové.

V dnešní ezoterice můžete slýchat o Archontech, gnosi, bytostech Annunaki, Aldebaranu, Sírianech, Orioňanech, Plejáďanech ad.

Není třeba se těmito “fantastickými” zvěstmi tolik zaobírat a znepokojovat, dokud tu nebudou stabilní exteriorizanti, jejich přesné mapy teritorii, které navštěvují, duchovní historie a současnost těchto civilizací, velmi podobná a průkazná duchovědná i lidská práce.

Ale když už jsem vyslovil téma Asurů, údajných pradávných polobohů, bojujících kdysi se slunečními Sůrji. Toto prastaré téma jako jedno z mála vylovil z dávné minulosti Rudolf Steiner, zakladatel antroposofie, duchovní vědy. Přednesl k tématu Asůrů několik přednášek.

Jestliže ahrimanské (satanské) a luciferské síly a bytosti mohou člověka “vykolejovat”, pak s příchodem asůrských bytostí (a slunečního démona Sorata) zde máme touhu člověka jako bytost vymazat, zcela jej zničit.

Mnohdy jsem si kladl otázku, zda se tím má vůbec obyčejný člověk znepokojovat.

A v odpověď mi přichází, že lidství není samozřejmost a že člověk (lidé) se budou muset dozvědět i o bytostech, které se pokoušejí je vyrvat z kořenů a pohltit.

Snad už nastává čas si uvědomit, že asurové, ať už si o nich myslíme cokoliv, mohou skrze ty, kteří se vzdali lidskosti a také skrze ty, co ani nemají lidský původ, objednat celé čety a prapory otroků, kteří v ohlušení vřavou a strachem budou plnit úkoly destrukce a zmaru.

Můžeme být stokrát přesvědčováni o svých slabinách, ale měli bychom pamatovat i na tom, kdo je v nás podporuje.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

error

Zaujaly Vás mé webové stránky? Sdílejte je s ostatními. :)