O EZOTERORISMU

Ano, je to více než jen pravděpodobné, že “ezoterorismus” je výmysl a novotvar. Dokonce snad úplný blábol… I když…

Měl jsem živý sen, fantastický sen. V něm mi jakýsi anděl (nebo možná ďábel, kdož ví?) vyprávěl o jisté pradávné kultuře. Byla to prý ta ze všech prvotních kultur ta nejprvotnější…

Lidé tam ještě chodili nazí, žili v souladu a harmonii, věnovali se sobě navzájem, byli kreativní, sourodí a činorodí. Ale mezitím už mezi obyvatel rajského stavu, hluboko v zahradách Edenu, počínal hlodat červ nespokojenců, vzbouřenců a svárlivců.

Kde se vzala tu se vzala skupinka, která neměla ráda tu rajskou “nudu”, všechnu tu líbeznou hudbu a tvůrčí inspiraci, spořádanost a soulad. Otravovala je představa, že by sami měli dojít potěšení plody svého studia, růstem na náročných zkouškách svého umu a budovat společný rajský šumivý a luzný domov.

A tak se tato nesourodá červí skupinka vydala protestovat. Samozřejmě že za svá práva a svobodu “vnímat to jinak”.

Nejdříve protestovala proti tomu, co je. Pak protestovala proti tomu, co není. Pak tvrdila, že všichni v Ráji jsou obětí jakéhosi podvrhu či snového špásu, a že to “jediné pravé ořechové” je kdesi hodně vysoko – v jakémsi zasvětně magickém nebesí (čí kýho čerta kde).

Poněvadž se však tato jejich protestní akce neujala, přišli s opěčným modelem, že totiž to “jediné pravé ořechové” je naopak pod zemí, v podsvětí, kam je záhodno spěchat za čarovnými vyspělými bytostmi, hadími a dračími poklady. Bohužel ani tento apel se nepovedl.

A tak milí červíci a hnidopichové založili skupinu ezoterorismu. Původně to měla být skupina ezoturismu, ale na plakátech se vyskytla tisková chyba a tak už při tom zůstalo. Ezoturističtí ezoteroristé počali atakovat celé rozhlehlé oblasti Ráje svými fantastickými zprávami, kterým říkali “je to bomba”. A tak hned tu, hned tam, vybuchovali pumy a granáty zaručených alternativních všehosvětna zpráv, které měli svět Ráje ponaučit, pozměnit a osvítit – tím jedině pravým a zaslíbeným – a vypudit všechny původní “nudné obyvatele” kamsi do fuč.

Ezoturistické ezoterorismy se zásadně kryly krycími maskami, pseudonymy a konspiračními modely reality. Jednou byl Ráj dutý, podruhý vypouklý. Potřetí byl prý sám fikcí, počtvrté naopak příliš tuhou realitou hmoty, z níž je třeba vystoupat k duchovním obzorům. Jednou prý ezoturističtí ezoteroristé spolupracovali s anděly, jindy prý s neznámými fosforeskujícími světelnými bytostmi, a pak dokonce i s mimozemskými turisty bez pasu a práva na azyl v Ráji.

Tak šly roky, ba celá staletí a tisíciletí. Rajští obyvatelé si na tento undergrandový přístup zvykli, ba jej počali vyhledávat. A tak se z Ráje postupně stávala oblast… velmi smíšených pocitů.

Krásný den.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

error

Zaujaly Vás mé webové stránky? Sdílejte je s ostatními. :)